Den nye funksjonen gir flere gode muligheter for enklere drifting av infoskjermene som står ute; f.eks. kan nettadressen legges inn som startside i nettleseren slik at en kommer direkte til visning uten å måtte taste passord.
Oppgraderingen gjør også at vi får mulighet til å legge inn at Chrome åpnes automatisk i fullskjermmodus ved oppstart av pc-en. Vi kommer tilbake med sak/film om hvordan du kan gjøre dette.
Samme med funksjonaliteten for å kombinere tekst og bilde som ble lagt ut for få dager siden oppdateres nå infoskjermen til versjonsnummer 1.2
Slik går du fram:
1. Opprett en snarvei til Google Chrome.
2. Under egenskaper for snarveien finner du tekstfeltet "Mål" som viser stien til chrome.exe. På slutten av denne stien legger du inn et mellomrom etterfulgt av:
--kiosk http://app.infoskjermen.no/l/adresse-uten-passord.
3. Start fullskjermvisning ved å dobbeltklikke på snarveien. Avslutt fullskjermvisningen med alt+F4
Hjelpevideo:






